Dette er et nyttig kurs for alle som vil lede DNT- turer lokalt. Dette er også et kurs som ligger til grunn for de som vil gå videre på DNT sommerturlederkurs for å kunne lede turer i fjellet. Sentrale tema blir:
• Ambassadørkurs – gjennomføres på app i forkant av kurset
• Turledelse
• Orientering
• Turkunnskap
• Førstehjelpskurs
• Etikkvettregler
• Risikovurdering
• Beredskapsplan
• Enkel matlaging på tur
• Bål
• Brennere
Sted: Oppgis nærmere kursstart.
Dato: Grunnleggende turlederkurs: 21. mai kl. 09:00–22. mai kl. 17:00
Pris: Kr. 1 900,- for medlemmer i DNT Østfold. Kr. 2 400,- for medlemmer av andre foreninger. Inkluderer instruktører, måltider og turlederhåndboka. Overnatting vil primært være i telt eller lignende. Er du turleder i DNT Vansjø er kurset kostnadsfritt, kontakt daglig leder Evy.
Opptakskrav: God generell turkunnskap. Aldersgrense er 16 år. Ambassadørkurset «Bli kjent med DNT», er innbakt i dette kurset. Du får tilsendt link til en app hvor du tar Ambassadørkurset på forhånd før grunnkurset.
Kursledere: Nina Lødeng 928 88 635 og Per Olav Eliassen 473 18 343
Foto: Per Olav Eliassen